Zabytkowe, przesiąknięte tysiącami modlitw mury zapraszają do klęczników, które dźwigały ciężar kolan wielu pokoleń. Taką swiątynią jest kosciół ufundowany w 1583 roku przez Mikołaja Brzeskiego pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Skarżycach. Wnętrze swiątyni jest późnorenesansowe i barokowe. Zabytkowe ołtarze, ambona oraz zbiory starych obrazów. Obecnie Sanktuarium znajduje się na rynku nieopodal równie historycznej ,40-metrowej studni i słynnego jurajskiego Okiennika. Z wielu powodów warto się tu zatrzymać przemierzając jurajskie szlaki.

PARAFIA KATOLICKA
TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ
I  SANKTUARIUM  N.M.P.  SKARŻYCKIEJ

Pielgrzymka do Ziemi Świętej
     w dniach 29.09 - 06.10.2019

Izrael – Ziemia Święta

1 DZIEŃ   PRZELOT

Wyjazd na lotnisko o 13:30 i wylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu w Nazarecie na kolację

i nocleg.

2 DZIEŃ   KANA - NAZARET

Śniadanie. W Nazarecie, zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania i domu św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino. Msza św. dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Przejazd na nocleg do Betlejem.  Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ   BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Przejazd do Betlejem Msza św. - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

4 DZIEŃ   JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Msza św. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5 DZIEŃ   JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę św. Szczepana, Kościół św. Anny

i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Msza św. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

6 DZIEŃ WADIQELT-KACARELJAHUD–MORZEMARTWE                                                                           Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Góra Kuszenia Jezusa  wjazd na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia, Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzecze Jordan – Kacar El Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Msza św. Przejazd nad  Morze Martwe, plażowanie i kąpiel  (największa depresja na świecie – 417 m ppm).  Przejazd do hotelu nad morzem.  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ – Relaks na plaży, kolacja nocleg.

8 DZIEŃ   POWRÓT DO POLSKI

Śniadanie, wykwaterowanie, Krótkie zwiedzanie Tel Avivu.  Przejazd na lotnisko, powrót do kraju.

Cena:    3490pln (wszystko w cenie)

Zapisy:  Henryka Wałek  tel. 793 039 909